Naše akcie

Naša celoročná činnosť zahŕňa každotýždenné stretnutia v klubovni, po našom oddielovky a družinovky, víkendové výlety a výprvy do prírody, zopár viacdňových výletov v priebehu roka a samozrejme, letné podujatia, medzi ktorými je najdôležitejší tábor a popri ňom aj letné expedície a účasť na veľkých skautských podujatiach.

 

 

Družinovky a oddielovky

V našich klubovniach sa každý deň stretávajú družiny, veľké od štyroch do desiatich členov na svojich družinovkách. Radcovia a radkyne pripravujú program, so svojou družinou sa hrajú, zabávajú a učia. Ročne je to viac ako päťsto družinoviek, z ktorých každá trvá jednu až dve hodiny. Okrem družín sa v klubovniach stretáva aj celý oddiel na oddielovkách, roveri na svojich čajovniach a vedenie oddielov na oddielových radách. Rozvrh družinoviek v karloveskej klubovni nájdete tu.

 

 

Výpravy a výlety

Počas víkendov vyrážame na výpravy a výlety do prírody. Na jeseň, na jar aj v zime chodíme najmä do Malých Karpát, kde sa učíme trochu lepšie orientovať a prežiť v prírode, veľa sa hráme a popri tom učíme, varíme, putujeme a objavujeme nové končiny. Kalendár našich akcií a výprav nájdete tu.

 

 

Viacdňovky a víkendovky

Niekoľko krát na rok cestujeme ďalej, na rôzne chaty, aby sme spolu strávili viac času, spoznali vzdialenejšie kúty Slovenska a popri tom zažili veľmi veľa príjemných chvíľ. Tieto viacdňovky sú popri tábore veľmi dôležitým prvkom programu, kde toho vždy veľa stihneme a zažijeme. Našimi tradičnými viacdňovými akciami sú Spomínačka (spomíname na tábor), jesenná Štvordňovka v Banskej Štiavnici (po tábore najobľúbenejšia akcia) a jarná Trojdňovka. Roveri majú víkendových akcií azda najviac, spoločne trávime Silvestre, lyžovačky, robíme dobrovoľnícke práce na rôznych pamiatkach, či prechádzame lesmi a kopcami a spíme pod širákom.

 

 

Letný tábor

Najočakávanejšia akcia roka začína vždy začiatkom augusta a trvá tri týždne. Naše tábory sú tým najkrajšou akciou celého roka. Dvadsať dní pod stanom, medzi kamarátmi a v krásnych horách je úplne vyplnených programom, hrami a zážitkami. Možno aj vďaka tomu to je dvadsať dní, ktorú utečú najrýchlejšie. Nemá zmysel o táboroch veľa písať, stačí tam zažiť jeden deň a kúzlom táborenia sa nakazíte aj vy.