Roverská výzva

Vyzývam ťa!

Čítaj pozorne, táto výzva nie je ako iné! Zatiaľ čo pri bežných výzvach si vystačíš sám so sebou, naša roverská storočnicová výzva je spoločnou výzvou pre nás všetkých. Plnením osobných cieľov (označených obrázkom jednej postavy) zároveň prispievaš k plneniu spoločných cieľov (obrázok troch postáv). Výzvu splníme iba vtedy, ak do začiatku slávnostného októbrového galavečera budú splnené všetky spoločné ciele. Pokiaľ sa nám to nepodarí, výzva sa každému zúčastnenému ráta ako nesplnená.

Okrem podmienky naplnenia spoločného cieľa pred tebou stojí niekoľko osobných cieľov, ktoré musíš splniť taktiež. Pokiaľ teda splníš všetky osobné ciele a dohromady naplníme aj spoločné ciele, výzvu máš vo vrecku aj so špeci nášivkou! Do spoločných cieľov sa tvoj príspevok zaráta aj v prípade, že sa ti nepodarí splniť všetky osobné ciele. Každý mesiac budeš mať príležitosť zahlásiť svoj príspevok do spoločných cieľov.

 

Motivujme sa navzájom

Využime plnenie výzvy ako príležitosť na získanie ďalších spoločných zážitkov a na utuženie našich priateľstiev. Neváhajme preto čo najviac aktivít plniť skupinovo a pozývať do plnenia ďalších a ďalších roverov.

Dokumentujme našu snahu, aby sme my aj iní videli, ako v nás žije storočnicový oheň! Fotky z plnenia výzvy môžeš poslať buď na facebook stránku Jednotky, na Instagram s hashtagom #jednotka100, alebo priamo Tyčimu.

S otázkami sa neváhaj obrátiť na Tyčiho na adrese tyci@prvyzbor.sk .

 

Znenie výzvy

Tu si múžeš stiahnuť aj PDF výzvy na vytlačenie


100 DNÍ

Osobný cieľ: Vyber si 4 body z Modrého života a pridaj k nim jeden vlastný podľa tvojho rozhodnutia. Za dobu 100 dní plň v týchto bodoch Modrý život a nazbieraj aspoň 200 vyfarbených políčok. Viac o výzve modrý život si môžeš zistiť na oficiálnej stránke výzvy.

Skupinový cieľ: Dohromady nazbierajte 1000 vyfarbených políčok.


100 HODÍN

Osobný cieľ: Venuj 10 hodín dobročinnej práci pre inú organizáciu než skauting (s výnimkou pomoci pri projekte Rómskeho skautingu)

Skupinový cieľ: Dohromady venujte 100 hodín dobročinnej práci pre inú organizáciu než skauting (s výnimkou pomoci pri projekte Rómskeho skautingu).


NÁVRAT

Osobný cieľ: Navštív miesto svojho skautského sľubu.

Skupinový cieľ: Navštívte všetky novodobé táboriská a podniknite výlet na jedno táborisko zo staršej histórie. Všetky lokality sa nachádzajú na mape storočnicovej výzvy. Po navštívení táboriska zmeňte farbu jeho ikonky na zelenú.


100 VRCHOLOV

Osobný cieľ: Zdolaj 10 rôznych vrcholov.

Skupinový cieľ: Zdolajte dohromady 100 rôznych vrcholov. Z každého výstupu zašlite fotku a vrchol zaznačte do vrstvy (layer) „100 VRCHOLOV“ na mape storočnicovej výzvy.


JEDNOTKA

Osobný cieľ: Vymysli spôsob, ako môžeš pomôcť zboru nad rámec svojej bežnej funkcie. Svoj plán oznám Tyčimu a po odsúhlasení ho zrealizuj. Tento bod môžeš robiť aj spolu s inými rovermi.


 

Toť vše! Prajem úspešné plnenie výzvy tebe aj celému roverstvu!

Tyči