Tábor 2018 – feedback

Čauky!
S príchodom nového roka pomaly začnú prichádzať aj prípravy ďalšieho tentokrát storočnicového tábora. Aby sme sa naň čo najlepšie pripravili, vychytali muchy a navrhli ďalšie zlepšenia, zíde sa nám zaspomínať na minulý tábor. Cieľom feedbacku je vydolovať z pamäťi čo najviac cenných skúseností, ktoré nás pripravia na tábor budúci – myslite na to teda pri spomínaní a sústreďte sa na veci, ktoré nám skutočne pomôžu.

Ako budeme robiť feedback a čo si máš pripraviť?

Feedback bude mať tri časti: príprava tábora, tábor, budúcnosť. 

V prvej časti, príprava tábora, pôjdeme v tomto poradí: 

  • ty – čo sa darilo tebe, čo nie, čo do budúcna zmeníš na sebe. Navyše zhodnotíš, koľko práce pri príprave si podľa seba odviedol/odviedla (priveľa, akurát, primálo), aby sme si prípadne do budúcne vedeli lepšie rozložiť sily
  • ostatní – môžeš sa vyjadriť k členom tvojho tímu a k tímu ako celku (zvlášť platí pre vedúcich týmov), a takisto k ľuďom, ktorí neboli v tvojom tíme
  • systém – tu nejde priamo o to, čo robili ľudia, ale ako to bolo celé nastavené (napr. či bolo dobré mať táborové tímy, či sme stíhali, či sme niečo nevynechali)

Pri spomínaní môžeš využiť tieto linky:

V druhej časti, tábor, bude mať každý priestor na to, aby zhodnotil akúkoľvek vec, čo sme robili na tábore (aj na predčate) a po tábore (napr. veľmi vítaným feedbackom je, že stále sme nevytriedili nejaké veci po tábore).

Ak už spomienky na tábor vybledli, prikladám tipov, ako si osviežiť pamäť:

  • pozri si fotečky
  • prejdi si v spomienkach, ako bežal tábor od začiatku do konca, pomôžu ti programové matice
  • poprechádzaj sa v mysli táboriskom a popremýšľaj o miestach, ktoré navštíviš

A ak ostane čas a energia, pobavíme sa voľne o budúcnosti – tu budú mať miesto akékoľvek ďalšie návrhy do budúceho tábora (alebo aj do ďalekejšej budúcnosti).

Keď si sa dočítal/a až sem, prosím napíš mi – podľa toho budem vedieť, ktorí ľudia už nepotrebujú inštrukcie 🙂

Teším sa na  vás a na všetko, čo spoločne vyhútame!
Tyči