Tábor

Milí rodičia!

S radosťou Vám oznamujeme že tento rok sa letný tábor bude konať! Po dlhšej pauze v skautingu počas epidemiologických obmedzení nás opäť čakajú nezabudnuteľné zážitky, zábava, dobrodružstvo, no iste aj momenty, ktoré nám umožnia rásť a každým dňom sa viac a viac podobať na tú najlepšiu verziu seba samého.

Ak ste náš tábor ešte nikdy nezažili, alebo si naň chcete oživiť spomienky, fotky z minuloročných táborov môžete nájsť na našom zborovom Flickri, odporúčame si pozrieť aj táborové video z tábora Mošovce 2011 alebo z Povrazník 2012. Tábor však nestačí iba vidieť – treba ho zažiť!


Termín tábora

predčata (starší – rangeri, roveri) 27. 7. – 2. 8.

skauti a skautky 3. 8. – 16. 8. (2 týždne)
včielky 3. 8. – 9. 8. (7 dní)
vĺčatá 9. 8. – 15. 8. (7 dní)

R&R tábor (starší – rangeri, roveri) 17. 8. – 23. 7.


Táborisko

Keďže sme si veľmi oblúbili výhľady na Tatry, aj tento rok sme sa rozhodli sa pod nimi utáboriť, no v novej lokalite pri obci Východná.

Priamo z lúky budeme mať výhľad na nádherný, povesťami opradený Kriváň.


Ako sa prihlásiť?

  1. Vyplňte elektronickú prihlášku.
  2. Prečítajte si e-mail, ktorý Vám príde po vyplnení elektronickej prihlášky. V prílohe nájdete v jednom PDF súbore prihlášku na tábor spolu s vyhlásením o bezinfekčnosti dieťaťa (vypĺňa rodič) a potvrdením zdravotnej spôsobilosti (vypĺňa lekár) . Všetky tieto tlačivá treba vytlačiť, doplniť a podpísané priniesť v deň odchodu na tábor.
  3. Do 3. 7. uhraďte táborový poplatok (čím skôr, tým lepšie) na účet zboru. Až po uhradení poplatku je prihlásenie kompletné.

Prihlasovanie skončí v piatok 3. 7. 2020.


Cena

predčata (starší skauti): 3 € / deň

Skautky a skauti: 160 €
Včielky: 85 €
Vĺčatá: 85 €

R&R tábor (starší – rangeri, roveri) – 4€ / deň

Pokiaľ pre Vás platba predstavuje problém, kontaktujte vedenie zboru a posnažíme sa nájsť nejaké prijateľné riešenie.

Pozor, najneskorším termínom prihlasovania a zaplatenia poplatku je piatok 3. 7. Prosíme vás o dodržanie tohto termínu, veľmi nám to pomôže s prípravami na tábor.

Súrodenecká zľava:

Ak sa tábora zúčastnia súrodenci, môžu si uplatniť súrodeneckú zľavu – najstarší súrodenec zaplatí celý poplatok a každý ďalší súrodenec si z poplatku odčíta 20 €.

Cestovná zľava:

Ak má účastník vybavené bezplatné cestovanie, všetky potrebné doklady a tieto informácie zadal do prihlášky, z poplatku si odčíta 8 €Ak niekto príde / odíde sám (čiže inak ako so skupinou), za každú takúto si z poplatku odčíta 5€Za cestovanie si však účastník môže odčítať dokopy maximálne 10€.


Platba

Poplatok sa zasiela na náš zborový účet IBAN SK80 1100 0000 0026 2845 5691

Do správy pre prijímateľa prosím uveďte: Tabor 2020, Meno, Priezvisko, Rok narodenia účastníka. Až po zaslaní poplatku na účet je prihlásenie na tábor kompletné.


Sme prihlásení! Čo ďalej?

Čakajte na ďalšie informácie, ktoré obdržíte v infobalíku, ktorý Vám pošleme e-mailom a nájdete ho aj tu na stránke. Dozviete sa v ňom najmä presné časy odchodu a príchodu na tábor a potrebné vybavenie.


Doprava na tábor

Predpokladaný spôsob dopravy je vlakom. Bližšie informácie o odchodoch a príchodoch pridáme onedlho na stránku a pošleme e-mailom. V prípade že by sa spôsob dopravy musel zmeniť (napríklad kvôli špeciálnym epidemiologickým opatreniam pre tábory), oznámime to všetkým prihláseným.


Výbava a tábornícke tipy & triky

V táborovom infobalíku (pridáme ho v najbližších dňoch) nájdete zoznam vecí, ktoré si na tábor treba zbaliť. Pre bližšie informácie, ktoré uľahčia život nejednému táborníkovi, prejdite do sekcie táborová výbava.

Tento rok prosím nebaľte deťom mydlo, šampón ani pastu – ekologické prípravky pre účastníkov zaobstaráme my. Minulý rok sa častokrát stávalo, že rodičia nakúpili prípravky, ktoré pôsobili ekologicky, ale nevyhovovali všetkým požiadavkám. Preto sme sa rozhodli nakúpiť tieto prípravky hromadne a zarátať ich cenu do táborového poplatku. Ak Vaše dieťa potrebuje používať špeciálne mydlo, šampón alebo zubnú pastu (zo zdravotných dôvodov), dajte nám prosím vedieť.

Na lúke často nebýva signál, ani tam nie je možnosť nabiť mobilný telefón, či inú elektroniku. Taktiež nemôžme zodpovedať za prípadné škody, ktoré môžu vplyvom počasia nastať.  Súčasne účastníkom ponúkame jedinečnú možnosť oddýchnuť si od digitálneho sveta, a preto si nežiadame, aby si deti na tábor priniesli mobilný telefón a podobnú elektroniku. V nutných prípadoch je možné účastnika kontaktovať prostredníctvom jeho oddielového vodcu.


Výpomoc

Radi privítame pomoc od ochotných a obetavých rodičov a priateľov skautingu. Konkrétne veci ohľadne tábora, s ktorými by ste mohli pomôcť, nájdete tu.


Kontakty

Vedúci tábora

Adam Jakubička – Tyči
+421 902 549 287
tyci@prvyzbor.sk

Zástupcovia vedúceho tábora:

Peter Šípoš – Tristan: +421 911 524 681

Klára Horváthová: +421 911 312 760

Kontakty na vodcov oddielov nájdete tu.